Přihláška k účasti v projektu ADAPT

Děkujeme za Váš zájem o projekt ADAPT!

Cílem projektu je získat informace o tvaru, rozměrech a vnitřním složení těla u středoevropské populace. Tyto údaje včleníme do zabezpečené databáze, kterou budou využívat odborníci zabývající se ergonomií a designem předmětů každodenní potřeby. V současnosti jsou podobná data například velmi potřebná k vývoji ochranných pomůcek dýchacích cest, jako jsou respirátory anebo plynové masky.

Co Vás čeká, pokud se k našemu výzkumu připojíte?

První část výzkumu proběhne na Ústavu antropologie. Nasnímáme povrch Vašeho těla pomocí fotogrammetrické stanice, navržené a vyrobené pro účely projektu ADAPT, a ze snímků vytvoříme trojrozměrný model Vašeho těla. Změříme také Vaši tělesnou výšku, hmotnost a dva rozměry na hlavě.
Ve druhé části výzkumu Vás v Univerzitním kampusu Bohunice vyšetříme pomocí magnetické rezonance (MRI). Výsledkem tohoto vyšetření bude trojrozměrný model Vašeho těla, který nám umožní zhodnotit celkový objem podkožního i útrobního tuku.
Všechna vyšetření jsou bezbolestná a nijak neohrozí Vaše zdraví. Jedinou nepříjemností může být pocit stísněnosti v tunelu MRI přístroje, proto toto vyšetření není vhodné pro osoby trpící klaustrofobií. Čas, který účastí na projektu strávíte, Vám budeme kompenzovat finanční náhradou ve výši 1 000 Kč.


Vyplněním tohoto dotazníku nám poskytnete údaje, na základě kterých Vás budeme moci do konce roku 2022 kontaktovat a pozvat Vás na vyšetření. Abychom mohli vyšetření lépe plánovat, potřebujeme znát také Vaši výšku a váhu nebo typ zaměstnání. Všechny údaje, které nám teď poskytnete, nebudou zpřístupněny nikomu mimo tým pracovníků projektu ADAPT.


Pokud Vám přihlašování formou dotazníku nevyhovuje, můžete se k účasti na výzkumu přihlásit i na telefonu 5 4949 6143 nebo posláním emailu s informacemi z dotazníku na adresu lamorfa@sci.muni.cz.

Více informací o průběhu vyšetření a nakládání s Vašimi údaji se dozvíte z informovaného souhlasu, který najdete na tomto odkazu. Stejný dokument s Vámi projdeme během prvního vyšetření.

Načítám...

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info